اسلحه

سلاح

اف-۲۲ رپتور هواپیمای جنگنده نسل پنجم ساخت شرکتهای لاکهید وبوئینگ است که از فناوری رادارگریزی (Stealth) استفاده می‌کند. ایالات متحده تنها کشوری است که دارای این هواپیما است. در اصل اف-۲۲ به عنوان یک جنگنده برای برتری هوایی طراحی شده بود، اما دارای قابلیت‌های اضافی است که شامل حمله به زمین، جنگ الکترونیکی و اطلاعات سیگنال می‌باشد. لاکهید مارتین پیمانکار اصلی طرح است و تولید بیشتر بدنهٔ هواپیما، سیستم‌های سلاح و مونتاژ نهایی اف-۲۲ را به عهده دارد. برنامه بوئینگ شامل بال، بدنه، ادغام آویونیک، و تمامی سیستم آموزش خلبان و نگهداری سیستم است.

برای هواپیما اسامی مختلف F-22 و F/A-22 تعیین شده بود و بعدها وقتی به طور رسمی وارد سرویس USAF شد در ماه دسامبر سال ۲۰۰۵ به عنوان اف-۲۲ای نامیده شد. با وجود یک دوره رشد دنباله دار و پر هزینه، نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در نظر دارد از اف-۲۲ به عنوان یک جزء حیاتی برای آینده قدرت ه

مشخصات F-22A [ویرایش]

نوع هواپیما: برتری هوایی نوع هواپیما: تک سرنشین
وزن هواپیما بدون بار: ۱۴۳۶۵ کیلوگرم
وزن هواپیما با بار: ۲۵۱۰۷ کیلوگرم
حداکثر وزن برخاستن: ۳۶۲۸۸ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۲۱۳۲ کیلومتر بر ساعت (۲ ماخ)
حداکثر سرعت مقرون به صرفه اقتصادی: ۱۸۲۵ کیلومتر بر ساعت (۱٫۷۲ماخ)

برد عملیاتی با داشتن ۲ مخزن سوخت خارجی: ۲۹۶۰ کیلومتر
شعاع عملیاتی:۷۵۹ کیلومتر
برد یکنواخت: ۳۲۱۹ کیلومتر
سقف پرواز: ۱۹۸۱۲ متر

فاصله بین ۲ نوک بال: ۱۳٫۵۶ متر
طول کلی بدنه: ۱۸٫۹۰ متر
ارتفاع هواپیما: ۵٫۰۸ متر
مساحت بال: ۷۸٫۰۴ متر مربع

تسلیحات قابل حمل:دوموشک کوتاه بردaim-9-شش موشک میان برد aim-120c-یک مسلسل ۲۰ میلیمتری-دو بمب ۱۰۰۰ پوندی jdam اولین پرواز سری اصلاح شده: ۷سپتامبر۱۹۹۷-تاریخ تحویل به ارتش:سال۲۰۰۲-تارخ عملیاتی شدن:سال ۲۰۰۴ -پیشرانه: دو موتور توربوفن F119-PW-100 PRATT & WHITNEY هر موتور با قدرت رانش ۱۵۶ کیلو نیوتن۱وایی تاکتیکی ایالات متحده بهره گیرد تصاویری از اف ۲۲ ای

اف-۲۲ رپتور (رباینده)
Lockheed Martin F-22A Raptor JSOH.jpg
نوع هواپیماجنگنده برتری هوایی-رادارگریز
کشور سازندهایالات متحده آمریکا
شرکت سازندهلاکهید مارتین، سیستمهای دفاعی یکپارچه بویینگ
نخستین پروازی‌اف-۲۲ ۲۹ سپتامبر ۱۹۹۰
اف-۲۲: ۷ سپتامبر ۱۹۹۷
تاریخ رونمایی15 دسامبر ۲۰۰۵(پیش نمونه YF-22 در ۲۴ اکتبر ۲۰۰۰ رونمایی شد)
وضعیت کنونیدر سرویس
بکارگیرنده(ها)نیروی هوایی ایالات متحده
تعداد ساخته‌شده۱۴۱ (می ۲۰۰۹)
هزینهٔ پروژه۶۵ بیلیون دلار
بهای هر فروند۱۳۷/۵ میلیون دلار
مدل‌های دیگراکس-۴۴ مانتا
اف‌بی-۲۲


 

نوشته شده توسط محمدرسول در سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 0:4 موضوع | لینک ثابت


10. آ کا 47 (AK 47) کلاشنیکفآکا-۴۷AK-47که به نام سازنده آن کلاشنیکف (با تلفظ اشتباه کلاشینکف) یا به طور خلاصه کلاش نامیده می‌شود، یک تفنگ تهاجمی با آتش انتخابی است که تولید انبوه آن از سال ۱۹۴۷ در شوروی آغاز شد و با توجه به سهولت استفاده و نگهداری، قدرت بالا، هزینه اندک تولید و دوام زیاد به محبوب‌ترین تفنگ تهاجمی دنیا تبدیل شد. از زمان آغاز تولید این سلاح تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون قبضه کلاشنیکف در شوروی و کشورهای دیگر ساخته شده‌است که از هر تفنگ دیگری بیشتر است.

کلاشنیکف که از فشنگ ۳۹×۷٫۶۲ استفاده می‌کند توسط میخائیل کلاشنیکف مهندس و نظامی روس در جریان جنگ جهانی دوم با الهام از اولین تفنگ تهاجمی جهان یعنی سstg 44طراحی شد. در سال‌های بعد تغییرات زیادی بر روی این سلاح صورت گرفت و در دهه ۱۹۶۰ آکاام (کلاشنیکف مدرن) و در سال ۱۹۷۴ آکا-۷۴ که کالیبر آن به ۵
٬۴۵ کاهش پیدا کرده و از فشنگ ۳۹×۵٫۴۵ استفاده می‌کند، جایگزین آن شد. از سال ۱۹۹۱ آکا۷۴ ام سلاح سازمانی امروزین روسیه انتخاب شده و از دهه ۱۹۹۰ ساخت سری آکا-۱۰۱ این اسلحه که از کالیبرهای دیگر استفاده می‌کنند آغاز شد.

این تفنگ خشاب‌های ۳۰، ۴۰ و ۷۵ فشنگی (قابلمه‌ای) دارد و با روش غیرمستقیم و با فشار گاز ناشی از انفجار باروت مسلح می‌شود و سیستم قفل گلنگدن آن از نوع چرخشی است. این سلاح در سه نوع با قنداق ثابت، تاشو از زیر، و تاشو از کنار ساخته می‌شود که نوع تاشو آن بسبب اشغال فضای کمتر و حمل آسان‌تر مورد توجه است. بسبب کوچکی و سبکی نسبی در جنگ‌های چریکی (پارتیزانی) کارایی دارد. کالیبر اصلی آن ۷٫۶۲ میلی‌متر است؛ ولی در کالیبرهای دیگر نیز ساخته شده‌است. کشورهای گوناگونی (بیشتر از بلوک شرق) و از جمله ایران این سلاح را در انواع گوناگون ساخته‌اند و هم‌اکنون این سلاح به‌سبب کارایی بالا، در سازمان رزم نیروهای مسلح ایران قرار دارد.

در دوران جنگ سرد بسیاری از کشورهای جهان به ویژه بلوک شرق این سلاح را بکار گرفتند. در سال ۱۹۵۱ رسماً وارد ارتش روسیه گردید. بدنه آن از فولاد نرم ساخته شده و دیگر بخش‌ها پرس‌کاری شده‌است. سال ۱۹۵۹ ساخت نوع AKM(افتامات کلاشینکف نوین) آغاز شد که برخلاف مدل آ-کا-۴۷ بدنه این سلاح ورقه پرسکاری است و در بخش‌های دیگر تغییراتی نیز داده شده‌است. در ارتش روسیه مدل (
AKM) در حال از رده‌خارج‌شدن است و مدل دیگری از این سلاح به نام آکا۷۴ ام که از دید ظاهر و شیوه کار مانند این سلاح است و کالیبر آن کمتر است (۳۹×۵
٫۴۵) جانشین آن می‌گردد.

اسلحه‌ کلاشنیکوف در سال 1947 توسط میخائیل کلاشنیکوف روسی طراحی شد و در دوران جنگ سرد توسط بسیاری از کشورهای بلوک شرق استفاده‌ شد.

حالات شلیک: تک تیر و رگبار

کالیبر: ۷/۶۲ میلیمتر

تعداد خان: ۴ عدد

گردش خان: از چپ به راست

سرعت اولیه گلوله: ۸۱۰ متر بر ثانیه
. ام 16 (M16)
-----------------

ام۱۶ با نام رسمی تفنگ کالیبر ۵٫۵۶ ام۱۶ نام سلسله تفنگ‌های خودکار و نیمه‌خودکار مجهز ساخت شرکت کلت و تحت امتیاز ارتش ایالات متحده آمریکا است. ام۱۶ که در طبقه تفنگ‌های تهاجمی (تفنگ‌های مخصوص جنگ که از فشنگ اندازه متوسط استفاده می‌کنند) است دارای چند نسل مختلف می‌باشد که مدلهای ام۱۶/آ۱، ام۱۶/آ۲، ام۱۶/آ۳، ام۱۶/آ۴ را شامل می‌شوند.

این تفنگ در ابتدا با نام ای‌آر-۱۵ (AR-۱۵) شناخته می‌شود و از سال ۱۹۶۳ برای جنگ در جنگل‌های ویتنام وارد ارتش آمریکا شد و از سال ۱۹۶۹ جای ام۱۴ را به عنوان سلاح سازمانی استاندارد ارتش آمریکا در جنگ ویتنام گرفت. یک سال بعد در ۱۹۷۰ سلاح سازمانی ارتش آمریکا در ایالات متحده، اروپا و کره‌جنوبی هم از تفنگ پرقدرت‌تر و بزرگ‌تر ام۱۴ به ام۱۶ تغییر کرد. ام۱۴ از فشنگ‌های پرقدرت ناتو با کالیبر ۷٫۶۲ و طول ۵۱ میلی‌متر استفاده می‌کرد اما فشنگ مخصوص ام۱۶ فشنگ متوسط ۵٫۵۶x۴۵ میلی‌متری است. سلاح‌های مختلف خانواده ام۱۶ جنگ ویتنام به این سو سلاح سازمانی اصلی ارتش آمریکا به شمار می‌روند.

از سال ۲۰۱۰ ام۱۶ جای خود را به عنوان سلاح سازمانی اصلی ارتش آمریکا به تفنگ کارابین ام۴ واگذار کرده که در واقع نسخه کوتاه شده ام۱۶ آ۲ است.

دقت و نواخت تیر (تعداد شلیک در دقیقه) ام۱۶، بالاتر از تفنگ‌های رقیبی همچون ژ۳، اف‌ان فال و کلاشینکف است. کالیبر مسلسل ام۱۶، ۵٫۵۶ است و به روش غیر مستقیم توسط گاز باروت حاصل از شلیک مسلح می‌شود و سیستم قفل گلنگدن آن بصورت چرخ‌دنده‌ای طراحی شده است.

باوجود اينكه در اوايل دهه هاي 1960 در آزمايشات جنگي كه از سلاح به عمل آمد.يكسري مشكلات وجود داشت اما m16 ثابت كرد سلاحي برجسته با ميزان دقت بسيار بالا,طول خدمت و كارايي جنگي بسيار زيادي مي باشد.اين تفنگ آرزوي ارتش ايالات متحده آمريكا در توسعه تفنگ هجومي و مدرن سبك وزني كه بتواند جايگزين تفنگ نيمه اتوماتيك M1 و همتاي آن يعني m14 شود,‌را برآورده كرده است.ويژگيهاي نوين و ابتكاري آن عبارتند از ساختار پلاستيكي و آلياژ فلزي سبكmسيستم بارگذاري مجدد گازي ساده و استفاده از مهمات 5/56 ميليمتري كه سربازان اين امكان را مي دهد كه دوبرابر مقدار مهمات 7/62 ميليمتري را با خود حمل كنند.
مشخصات فني:
نوع: تفنگ هجومي نيمه يا تمام اتوماتيك
كشور مبدا: ايالات متحده آمريكا
كاليبر: 45x5/56
ظرفيت خشاب: 20-30 تير 
سرعت دهانه لوله : 3281 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 700-950 گلوله در هر دقيقه
تعداد شليک : 600 گلوله در دقيقه8. لي آنفيلد اس ام ال اي (Lee-Enfield SMLE)
--------------------------------------------------

اين سلاح , سلاح استاندارد پياده نظام نيروهاي انگليسي از زمان جنگ جهاني اول تا بحران سوئز در سال 1956 محسوب مي شود.شهرت اين سلاح كه به آن SMLE مي گويند به علت ويژگيهاي جالب توجههش از جمله قابليت اطمينان,دقت و ميزان نواخت شگفت انگيز آن مي باشد.خشاب آن با ظرفيت ده تير ,نسبت به هر تفنگي ديگر در نيمه اول قرن بيستم بيشترين ظرفيت رو داشت.گلنگدن كوتاه آن با بستن سلاح را مسلحه مي كرد.دريچه دهانه لوله آن نيز از ورود گرد و خاك به داخل لوله جلوگيري مي كرد.ا ين سلاح در دستان سربازان آموزش ديده به خوبي عمل مي كرد يعني اينكه مي توانست در طي يك دقيقه 30 گلوله را در فاصله 200 متري به هدف بزند, ميزاني كه با سلاح هاي نيمه اتوماتيك مدرن هم چشمي مي كند.مشخصات فني:
نوع: تفنگ گلنگدن دستي
كشور مبدا: انگلستان
كاليبر: 56x7/7
ظرفيت خشاب: 10 تير 
سرعت دهانه لوله : 2438 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 15-20گلوله در هر دقيقه
7. ام 1 گرند (M1 Garand) :
------------------------------


ام۱ گرند نوعی تفنگ جنگی آمریکایی و نخستین تفنگ نیمه‌اتوماتیکی بود که به طور عمومی در اختیار نیروهای پیاده‌نظام قرار داده شد. تا سال ۱۹۳۷ که ژنرال جرج پاتون این تفنگ را «بزرگترین جنگ‌افزاری که تاکنون اختراع شده» خواند و آن را در ارتش آمریکا جایگزین تفنگ اسپرینگفیلد ام۱۹۰۳ کرد، تمامی ارتش‌های دنیا از تفنگ‌های گلنگدنی به عنوان سلاح سازمانی اصلی خود استفاده می‌کردند.

ام۱ در سال ۱۹۳۲ توسط جان گرند طراحی شد و تولید انبوه آن از سال ۱۹۳۶ آ‌غاز شده و از سال ۱۹۳۷ به عنوان سلاح سازمانی ارتش آمریکا و در سال‌های بعد ده‌ها کشور دیگر دنیا انتخاب شد. در سال ۱۹۵۷ تفنگ ام۱۴ جای آن را در ارتش آمریکا گرفت، هرچند از ام۱ تا سال ۱۹۶۳ و در سطح محدودی تا سال ۱۹۶۶ در خط مقدم نبرد استفاده می‌شد. امروزه استفاده از این تفنگ منحصر به مقاصد آموزشی و تشریفاتی است و البته در بین غیرنظامیان به عنوان تفنگ شکاری، و تمرین نشانه‌گیری استفاده شده و همچنین برای تکمیل کلکسیون‌های جنگ‌افزار تقاضا دارد.

ام۱ از فشنگ‌های ۰۶-۰۳. اسپرینگفیلد (۷٫۶۲x۶۳ م‌‌م) استفاده می‌کرد که البته پس از ورود فشنگ ۷٫۶۲x۵۱ پرقدرت ناتو تعدادی از آن‌ها برای استفاده از این فشنگ تغییر کالیبر دادند. تغذیه فشنگ آن هم از طریق فشنگ‌خوری انجام شد که ظرفیت ۸ فشنگ را داشت. در واقع یکی از انتقادات اصلی به این تفنگ ظرفیت کم فشنگ‌خور و عدم طراحی سیستم خشابی از پائین برای آن بود. ام۱ همچنین قابلیت نصب نارنجک‌اندازهای ام۷، پرتاب نارنجک تفنگی ۲۲ میلی‌متری و نصب چندین نوع سرنیزه را داشت.

امتیاز ام۱ بر سلاح‌های نسل خود سرعت بسیار بیشتر شلیک با آن بود که موجب افزایش قابل ملاحظه قدرت آتش نیروهای پیاده‌نظام می‌شد در حالی‌که قدرت، دقت و بُرد آن نیز کاهش نیافته بود. به این ترتیب دیگر ارتش‌های دنیا نیز به تدریج رو به استفاده از ام۱ و دیگر تفنگ‌های اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک در ارتش‌های خود آوردند. ام۱۴ که در سال ۱۹۵۷ در آمریکا جایگزین ام۱ شد، و تفنگ ایتالیایی برتا ب‌ام۵۹ از مهم‌ترین سلاح‌هایی بودند که بر اساس ام۱ ساخته شدند. ام۱ کارابین هرچند نامی مشابه ام۱ دارد اما سلاحی به کلی متفاوت است. برخی سلاح‌های دیگر با نام ام۱ نیز مانند مسلسل دستی ام۱ و تانک ام۱ آبرامز تولید شده‌اند که ارتباطی با تفنگ ام۱ ندارند. در واقع حرف ام (M) در اینجا مخفف واژه مدل (Model) است.
تفنگ نيمه اتوماتيك M1 كه در سال 1936 مورد استفاده ارتش ايالت متحده قرار گرفت.سل جنگي,محكم و سنگيني كه به گفته ژنرال Patton در اواخر جنگ جهاني دوم,M1 احتمالا بزرگترين تفنگ جنگي است كه همواره توصيه مي شود.
شكي وجود ندارد كه M1 اولين تفنگ نيمه خودكاري بود كه نسبت به همهي رقباي خود در ميدان جنگ داراي دقت و خشونت مثال زدني بود.ميزان توليد اين سلاح تا اوايل دههي 1960 يعني زماني كه از حالت كاربردي خارج شد,بيش از 25/6 ميليون بود.مشخصات فني:
نوع: نيمه اتوماتيك
كشور مبدا: ايالات متحده
كاليبر: 63x7/62
ظرفيت خشاب: 8 تير 
سرعت دهانه لوله : 2838 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 30گلوله در هر دقيقه
6. اف ان (FN FAL)
--------------------


اف‌ان فال (FN FAL) با نام کامل تفنگ اتوماتیک سبک (به فرانسوی: Fusil Automatique Leger) یکی از معروف‌ترین و رایج‌ترین انواع تفنگ جنگی در قرن بیستم است. این تفنگ ۷.۶۲ میلی‌متری که در شرکت بلژیکی فابریک ناسیونال طراحی شده و از سال ۱۹۵۳ تولید آن آغاز شد مورد استفاده ارتش‌های بیش از ۷۰ کشور دنیا قرار گرفته و دست‌کم ۱۰ کشور به تولید آن اقدام کرده‌اند.

اف‌ان فال در دوران جنگ سرد توسط بیشتر کشورهای عضو ناتو و متحدان آن‌ها به عنوان سلاح سازمانی انتخاب شد و به همین جهت به «دست راست جهان آزاد» مشهور شده بود. اف‌ان فال از این منظر جایگاهی مشابه کلاشنیکف در کشورهای عضو پیمان ورشو و متحدان آن‌ها را داشت. امروزه این تفنگ در بیشتر کشورها با تفنگ‌های مدرن‌تر جایگزین شده اما هنوز هم در برخی نقاط دنیا از آن استفاده می‌شود.

توليد كننده بلژيكي Fabrique Nationale FAL ‌بر اساس طراحي تفنگ آلماني Sturmgwher 44 و با همان گلوله ها توسعه داد اما زمانيكه ناتو,نياز به يك سلاح بلندتر 7/62 ميلي متري را اعلام كرد,كمپاني طراحي را تغيير داد و سلاحي سنگين توليد كرد.FAL خيلي زود به يكي از سلاح هاي كلاسيك جنگ سرد تبديل شد و در بيش از 50 كشور مورد استفاده قرار گرفت.اين تفنگ حتي در جنگ هاي ويتنام به ارتش استرليا خدمات رساني كرد و در طول جنگ شش روزه مورد استفاده نيرو هاي اسرائيل قرار گرفت.مشخصات فني:
نوع: نيمه يا تمام اتوماتيك
كشور مبدا: بلژيك
كاليبر: 51x7/62
ظرفيت خشاب: 20 تير 
سرعت دهانه لوله : 2700 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 650-700گلوله در هر دقيقه


سرباز آلمانی در تمرین نظامی مشترک با آمریکا در سال ۱۹۶۰. فال با نام ژ۱ مدتی مورد استفاده ارتش آلمان غربی بود
2. اس.تي.جي 44 (Strumgewehr 44) :
--------------------------------------------

زمانيكه براي ارتش آلمان روشن شد,سربازان پياده نظامش با موزر هاي گلنگدن دستي نمي توانند در مقابل سلاح هاي خودكار روسي مقاومت كنند,طراحان آلماني تصميم به توسعه سلاحي جديد گرفتند,اولين تفنگ هجومي Sturmgwehr 44 معروف به STG 44

راه حل دستيابي به موفقيت ' گلوله كوچكتر 7/92 ميلي متري بود كه امكان آتش خودكار را فراهم مي آورد و به سربازان نيز امكان حمل مهمات كافي را مي داد.با وجود اينكه اين سلاح خيلي دير در جنگ جهاني دوم ظاهر شد اما به خاطر ابتكار و نوآوري در طراحي كه در آن به كار رفته بود , شهرت زيادي كسب كرد.
قابليت هاي اين تفنگ آن قدر زياد بود که نازي ها افسوس مي خوردند که چرا زودتر آن را توليد نکردند. هرچند اس.تي.جي 44 در سال 1944 يعني يک سال پيش از پايان جنگ جهاني دوم به ميدان جنگ آمد اما نقش موثر آن تا مدت ها در خاطره آلماني ها باقي ماند.

مشخصات فني:
نوع: تفنگ هجومي نيمه يا تمام اتوماتيك
كشور مبدا: آلمان
كاليبر: 7/92x33
ظرفيت خشاب: 30 تير 
سرعت دهانه لوله : 2133 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 500 گلوله در هر دقيقه

1.ام 14 (M14) :
------------------


ارتش ايالات متحدهدر انتهاي جنگ جهاني دوم,تصميمي اتخاذ كرد تا سلاحي را توسعه دهد كه بتواند چندين نقش را ايفا كند. نتيجه تلاش هايشان M14 بود.اين سلاح كه براي اولين بار در سال 1957 عملا مورد استفاده قرار گرفت, تفنگي محكم و دقيق بود كه با گلوله هاي 7/62 ميلي متري استاندارد ناتو, قدرت متوقف كنندگي زيادي ايجاد مي كرد. M14 بيشترين كاربردش در ويتنام بود اما سربازان با وزن سلاح و مهماتش همواره مشكل داشتند.به همين دليل,خيلي زود تفنگ سبك M16جايگزين آن شد اما هنوز هم تعدادي از يگان هاي خط مقدم از اين سلاح كلاسيك به صورت تفنگ تك تير انداز استفاده مي كنند .این تفنگ جزء دقیقترین و کم لگد ترین تفنگهای دقیق زن در ارتش آمریکا به شمار می رود و جزء اسلحه هایی است که رضایت همه کاربرانش را فراهم کرده است.


M14 EBR جدیدترین نمونه ساخته شده

.مشخصات فني:
نوع: تفنگ هجومي نيمه يا تمام اتوماتيك
كشور مبدا: ايالات متحده آمريكا
كاليبر: 7/62x51
ظرفيت خشاب: 30 تير 
سرعت دهانه لوله : 2799 فوت در هر ثانيه
ميزان نواخت تير 700-750 گلوله در هر دقيقه


 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:37 موضوع | لینک ثابت


موشک جاولین
موشک؛Javelin / FGM-148

يكي از موثر ترين سلاح هاي ضد تانك امروز جاولين است كه با سرمايه گذاري مشترك شركتهاي ريتيون و لاكهيد مارتين ساخته شده.جاولين يك سيستم ضد زره انفرادي است كهقابليت قرار گرفتن؛هدف گرفتن و شليك از روي شانه ي سربازان را داراست.هم چنين ميتوان ان را بر روي انواع خودروهاي سبك؛ابي خاكي يا تانك نصب نمود.

در سال 1989 ارتش امريكاقرار دادي با شركتهاي ريتيون و لاكهيد مارتين منعقد كرد كه ميبايست اين دو شركت با توسعه ي سيستم جاولين ان را براي جايگزيني بجاي دراگون(ام 47)اماده ميكردند.در اين راستا شركت ريتيون عهده دار ساخت و طراحي سيستم هاي فرمان اتش؛راهبري الكترونيكي و نرم افزار گشت و شركت لاكهيد مارتين متعهد به طراحي و ساخت سيستم هدف ياب موشك؛طراحي موشك و مونتاژ ان گرديد.

در سال 1994 وارد فاز توليد انبوه قرار گرفت و تا اين لحظه بيش از 9000 قبضه از ان توليد شده است.

جاولين كارايي بالاي خود را در جنگ عراق به نمايش گذاشتو ارزش رزمي خود را ثابت كرد.

همچنين در ژانويه 2003 انگليس هم اعلام كرد قصد خريد اين سيستم ضد زره را دارد.

در نوامبر 2004 امارات قرار دادي براي خريد 100 لانچر و 1000 موشك بست و عمان نيز در ژانويه 2005 اقدام به خريد 100 لانچر و 100 موشك نمود.ايران نيز در حال استفاده از ار پي جي (7) 50 ساله است 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:31 موضوع | لینک ثابت


ای‌جی‌ام-۱۱۴ هِلفایر (به انگلیسیHellfire)‏ یا «آتش جهنمی» نام نوعی از موشک‌های هوابه‌زمین ضد زرهی ساخت ایالات متحده آمریکا است که معمولاً بر رویبالگردهای جنگنده اصلی ارتش ایالات متحده آمریکا سوار می‌شوندای‌جی‌ام-۱۱۴هلفایر
Lockheed Martin Longbow Hellfire.jpg
نوعموشک زمین به هوا و موشک زمین به زمین
  خاستگاهایالات متحده
تاریخ تولید
سازندهلاکهید مارتین
قیمت واحد68,000 دلار
خصوصیات
طول۱۶۳ سانتیمتر
قطر۱۷/۸ سانتیمتر

کلاهکاز نوع «های اکسپلوسیو» ضد تانک (اچ‌ئی‌ای‌تی)، ۹ کیلوگرم تاندم ضد زره، خرج ترموباریک (ام‌ای‌سی)، و خرج حالت داده شده ترکش انفجاری.

موتورراکت سوخت جامد
طول بال۳۳ سانتیمتر
برد
موثر
۵۰۰ متر تا ۸ کیلومتر
سرعت۱/۳ ماخ معادل ۴۲۵ متر بر ثانیه
سامانه
هدایت
رهگیری لیزری نیمه فعال، جستجوگر امواج رادار میلیمتری
سکوی
پرتاب
سکوهای پرتاب چرخشی و بال ثابت،پهپاد، سه‌پایه، کشتی، و خودروهای زمینی

.

ابزار پرتاب [ویرایش]

 • ای اچ-۱ دبلیو سوپر کبرا
 • ای اچ-۱ زد وایپر
 • ای اچ-۶۴ آپاچی
 • آگوستا ای-۱۲۹ منگوستا
 • یوروکپتر تایگر ای آر اچ
 • اس اچ-۶۰/ام اچ-۶۰آر/ام اچ-۶۰ اس هاوک دریایی
 • او اچ-۵۴ کیا اوا واریور
 • آر ای اچ-۶۶ کمانچی
 • ای اچ-۶ لیتل بیرد
 • یو اچ-۶۰ بلک هاوک
 • وستلند دبلیو ای اچ-۶۴ آپاچی
 • سسنا ۲۰۸
 • ام کیو-۱ بی پریدیتور
 • ام کیو-۹ ریپر
 • ام کیو-۱ سی واریور
 • قایق ضربتی ۹۰

ابزار پرتاب آزمایشی:


 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:25 موضوع | لینک ثابت


-کورنت از روسیه : برای شرایط نامطلوب به یک حسگر دید در شب و گرمایاب مجهز شده است و توانایی نابود کردن زره های واکنشی-استحکامات-پرنده های  کم سرعت و هدف های دریایکورنت (به روسی: Корнет)‏ یک موشک روسی ضد تانک است. این موشک، یک موشک ضد تانک هدایت‌شونده (ATGM) سنگین است و برای جایگزینی نسل قدیمی موشک‌های ضدتانک روسی ساخته شده اما به خاطر هزینهٔ بالای تولید قرار نیست کاملاً جای سیستم‌های قبلی را بگیرد. کورنت برای مقابله با نسل فعلی و آینده تانکهای جنگی و همچنین درگیری با اهداف پرنده در ارتفاع پایین و با سرعت کم، مانند بالگرد طراحی شده است. نام روسی این موشک ۹M۱۳۳ و نام آن در نامگذاریهای ناتو AT-۱۴ Spriggan است.

ی می باشد.موشک کورنت با دو سر جنگی قابل استفاده است:

۱- برای اهداف انسانی و جنگ‌های شهری (ترموباریک)

۲- سر جنگی دو مرحله‌ای برای مقابله با اهداف زرهی دارای زره واکنش گر (Tandem HEAT)

برد موشک کورنت در روز حداقل ۱۰۰ متر و حداکثر ۵۰۰۰ متر است و برد این موشک در شب حداقل ۱۰۰ متر و حداکثر ۳۵۰۰ متر است.

موشک کورنت یکی از جدیدترین موشک‌های نسل سه است که برای مقابله با جمینگ از یک سیستم لیزری جدید استفاده می‌شود. این سیستم معادل سیستم بکار رفته در FGM-۱۴۸ است.

در جنگ‌های اخیر ثابت شده که این موشک در جنگ‌های شهری در برابر بسیاری از تانک‌های معروف مانند: Merkava ۳ اسراییل M1 Abrams امریکا Stryker و حتی BMP و btr-۹۰ روسیه موثر است. شواهد در جنگ اخیر حزب الله و اسراییل و جنگ عراق نشان می‌دهد که کورنت مافوق صوت است.

سوخت موشک توسط یک سوخت جامد تامین می‌شود. در ضمن موشک دارای دو اگزوز می‌باشد و همچنین این موشک از یک سیستم لیزری SACLOS (هدایت لیزری نیمه اتوماتیک) استفاده می‌نماید.

سیستم هدایت این موشک در برابر اقدامات الکترونیکی مقاوم است و قابلیت عملیات در همه‌ی شرایط آب و هوایی و روز و شب را داراست. این موشک با کلاهک tandem HEAT قابلیت نفوذ ۱۰۰۰- ۱۲۰۰ میلیمتر پشت سر زره واکنش گر را داراست.

همراه موشک ۹M۱۳۳ سه پایه پرتاب ۹P۱۶۳-۱ و دوربین حرارتی ۱PN۷۹ نیز می‌باشد.

سیستم کورنت قابلیت نصب بروی سیستم خودکششی بر پایه نفربر BMP-۳ را داراست این سیستم زرهی که بطور جداگانه‌ای تولید می‌شود که از این لحاظ بسیار شبیه عملکرد سیستم موشکی Khrizantema می‌باشد و نام آن ۹K۱۳۳ است دارای ۲ ریل حل موشک و بارگذاری در آن خودکار است و خودرو قابلیت حمل ۱۶ موشک ذخیره را داراست این سیستم دارای دو خدمه (راننده توپچی) و همچنین با استفاده ازسیستم‌های هدایتی این سیستم قابلیت شلیک دو موشک بصورت همزمان به یک هدف را دارا است.

همچنین KBP سیستمی بر مبنای ۹K۱۳۳ به عنوان برجک KVARTET برای نصب در انواع وسایل نقلیه و قایق‌ها به بازار عرضه نموده، این سیستم دارای ۴ موشک آماده بر روی ریل است.

سیستم هدایت این برجک نیز مانند ۹K۱۳۳-۱ توانایی آتش دو موشک به سوی یک هدف را داراست بنظر می‌رسد. این برجک به عنوان یک گزینه برای توسعه BTR,APC, BMP-۱,IFV ها و قایق‌های گشت زنی طراحی شده است، همچنین این برجک علاوه بر دارا بودن ۴ موشک دارای یک توپ ۳۰ میلیمتری ۲A۷۲ نیز می‌باشد، وزن

کلی برجک ۱۵۰۰ کیلوگرم می‌باشد. همچنین دفتر طراحی KBP در حال طراحی برجک دیگری با نام BEREZHOK می‌باشند که این برجک نیز دارای موشک کورنت می‌باشد.


 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:22 موضوع | لینک ثابت
 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:3 موضوع | لینک ثابت


 NAG (در زبان هندی به معنای مار) موشكی است از نسل سوم موشكهای هدایت شونده ضد تانك كه دارای قابلیت شلیك كن و فراموش كن میباشد كه در هندوستان طراحی و توسعه یافته است.

این موشك یكی از 5 سیستم موشكی جدیدی میباشد كه بر طبق برنامه جامع توسعه موشكهای هدایت شونده (IGMDP) توسط سازمان تحیقیقات و توسعه صنایع نظامی هندوستان (DRDO) و با بودجه ای بالغ بر 68 میلیون دلار امریكا ساخته شده است.
سه گونه مختلف از موشك ضد تانك تا بحال ساخته شده است:
گونه هدایت سیمی 
گونه هدایت مادون قرمز 
گونه هدایت جستجوی رادیویی (MMV)
و در حال حاضر DRDO تمركز خو را بر روی ساخت موشكهای جدید NAG كه به سیستم هدایت تمام خودكار تصویر برداری فرو سرخ مجهز باشند قرار داده است.و نخستین گونه موشک NAG مجهز به سامانه رهگیری هدف با روش پردازش تصویر فرو سرخ ، در تاریخ 13 جون 2010 ازمایش گردید.
این نوع از موشك به دلیل برخوردار بودن از جستجوگر فرو سرخ نصب شده بر روی دماغه موشك توانایی پرواز بر فراز خط دید و حمله به اهداف از روبرو و یا از بالا را نیز دارد و همچنین در برابر جمینگ نیز مقاومتر میباشد.
هر تیر موشك سیستم NAG چهل و دو كیلوگرم وزن داشته و قادر به درگیر شدن با اهداف از فاصله 4 تا 5 كیلوكتری میباشد.
NAG anti tank

سازندگان هندی موشك NAG ادعا میكنند كه سیستم موشكی ساخت انان نخستین سامانه موشكی ضد تانك در جهان است كه ساختار ان تماما از فایبرگلاس ساخته شده است.
از دیگر ویژگیهای این موشك خرج پرتابی ان است.اكثر موشكهای ضد تانك پس از پرواز به سوی هدف خطی از دود در پس خود به جای میگذارند و این سبب میشود تا هدف از مسیر حركتی موشك مطلع گردد و فرصت ان را پیدا كند تا خود را از تیر رس موشك پنهان نماید اما در مورد موشك NAG تنها در نخستین ثانیه از شلیك موشك دود خارج شده از عقبه لانچر قابل مشاهده است . پس از انكه بوستر موشك 90 درصد سرعت اولیه موشك را تامین نمود و موشك به فاصله ای ایمن از لانچر رسید خرج میانی سرعت موشك را تامین و حفظ مینماید و دود ناشی از سوختن ان نیز نامرئی میباشد.
موشك NAG با سرعت 230 متر بر ثانیه به سمت هدف پرواز میكند و مسلح به سر جنگی ضد زره 8 كیلوگرمی كه از نوع خرج گود دو بخشی (بخش اصلی و پیشرو) است میباشد. پیشرانه موشك راكت سوخت جامد (بر پایه نیترامین)از نوع دو مرحله ای بوده كه هیچ دودی نیز از خود بر جای نمیگذارد.
در هر بار شلیك امكان برخورد این موشك به هدف 77 در صد بوده و ضریب خطای برخورد ان نیزCEP نه دهم (0.9) متر میباشد و هر فروند موشك ناگ را تا 10 سال بدون صرف هزینه نگهداری میتوان در انبار ها ذخیره نمود.
موشك NAG قرار است در اینده در 2 گونه اصلی به تولید برسد.مدل زمین پایه و هوا پایه. 
گونه زمین پایه ان قابلیت نصب بر روی خودروی زرهی NAMICA (خودروی حمل كننده موشك NAG) میباشد.
 

در گونه هدایت فرو سرخ این موشك ،در ابتدا تصویر هدف بوسیله دوربین فرو سرخ نصب شده بر روی لانچر رویت و هدفگیری میشود سپس اطلاعات پردازش شده به حسگر مادون قرمز روی دماغه موشك ارجاع داده میشود.
هدایت اولیه موشك به سمت محدوده هدف میباشد و سپس موشك به سمت مختصات هدف هدایت میشود.
همچنین گونه ای دیگر از این موشك كه HELINA نامیده میشود توانایی نصب بروی هلیكوپتر تهاجمی هندی( HAL Light Combat Helicopter (LCH را دارا میباشد.این هلیكوپتر میتواند 8 تیر موشك NAG در 2 لانچر 4 تایی در دو طرف خود حمل نماید.در این حالت لانچرهای نصب شده در هر طرف هلیكوپتر به یك پكیج شامل یك دوربین با مکانیسم حرارتی و سامانه فاصله یاب لیزری لینك هستند.
عملكرد گونه زمین پایه این موشك (NAMICA) بدین گونه است كه موشك باید قبل از شلیك بر روی هدف قفل شود و امكان قفل كردن موشك بعد از شلیك برای ان ممكن نیست.این بدین معنی است كه قبل از شلیك موشك هدف باید توسط كاربر و بصورت شناسایی چشمی مشخص گردد از اینرو در این حالت برد درگیری موشك تا حدودی كاهش میابد.
اما در گونه هواپایه این موشك (HELINA) قابلیت قفل بر روی هدف پس از شلیك نیز وجود دارد (همانند موشك هدایت لیزری هلفایر) و این امر باعث میشود تا موشك بتواند با اهدافی در فاصله 7 كیلومتری نیز درگیر شود.در این حالت موشك پس از شلیك ابتدا در راستای خط مستقیم دید به پرواز در می اید و زمانیكه موشك به محدوده هدف نزدیك گردید ،تصویری كه موشك از محیط روبروی خود میگیرد به كابین خلبان فرستاده میشود و در این هنگام خلبان میتواند بر روی مانیتور خود اهدافش را مشخص نماید و سپس دستور مبنی بر قفل شدن موشك بر روی هدف به جستجوگر فرو سرخ كلاهك موشك از طریق كانال ارتباطی ارسال میگردد.

موشك NAG

دلیل نام گذاری این موشك به "مار" خط سیر خاص این موشك است كه همانند مار طعمه خود را نابود میسازد.این موشك با تعقیب خط سیری منحنی شكل (نیم بیضی یعنی از جوانب به هدف نزدیك میوشد) به هدف خود نزدیك میشود و ناگهان خود را به بالای سرهدف رسانده و سپس با زاویه ای تند به هدف خود حمله میبرد و ان را نابود میسازد.

مشخصات موشک
گونه موشك : هدایت شونده ضد تانک 
كشور سازنده : هندوستان 
سال ورود به سرویس : 2009 
كشورهای بكار گیرنده : هندوستان/تانزانیا/بوتسوانا/مراكش 
شركت سازنده : DRDO 
وزن موشك : 42 كیلوگرم 
درازای موشك : 1.90 متر 
قطر موشك : 190 میلیمتر 
كلاهك موشك : سر جنگی 8 كیلویی ضد زره با خرج گود دو مرحله ای 
پیشرانه : راكت سوخت جامد دو مرحله ای بدون دود 
دهانه بال : 400 میلیمتر 
برد عملیاتی : در گونه زمین پایه 500 الی 4000 متر و در گونه هوا پایه تا 7000 متر 
سرعت : 230 متر بر پانیه 
سیستم هدایت موشك : جسجوگر فعال تصویری فرو سرخ 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 16:1 موضوع | لینک ثابت


هر چند به گفته طراح این اسلحه، زیاد طرفدار اسلحه و جنگ نیست ولی برخی وقتها لازم می شود برای دفاع از خود مجهز باشیم. بویژه زمانی که ممکن است سیستم امنیتی خانه از کار بیفتد. این اسلحه لیزری پیشرفته پالسی تولید می کند که با لیزر نادیدنی خود هوا را بشدت داغ کرده و به سمت مهاجم میفرستد.

لیزر

در نتیجه این کار سوختگی شدیدی در فرد «دزد» ایجاد شده و ضربات سریعی به وی می خورد. امواج الکترومغناطیس وارد شده به وی باعث ایجاد بیحالی و فلج موقتی می گردد. (چه وحشتناک!)

همچنین هنگامی که دستگاه روشن شود، همزمان دوربین و میکروفن آن بکار افتاده و به اداره پلیس تصاویر و صداهای درگیری را میفرستد.

از این بیشتر چه میخواهید؟!

طراح: ایزاک ریچاردسون

 

اسلحه لیزری جدید خانگی

لیزرجزییات اسلحه لیزری

دفاع شخصی با اسلحه لیزری

آگهی به پلیس 

نوشته شده توسط محمدرسول در جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 15:50 موضوع | لینک ثابت


رده بندی برترین ها را از رتبه دهم آغاز می کنیم:


10-ام ۱۴ (M14) :

مشخصات فنی :

 

نوع : نیمه اتوماتیک

 

کالیبر: ۷٫۶۲ * ۵۱ میلیمتر

 

تعداد شلیک : ۷۰۰ تا ۷۵۰ گلوله در دقیقه

 

در اواخر جنگ جهانی دوم از آنجایی که سربازان پیاده نظام آمریکایی مجبور بودند همزمان ۴ نوع سلاح مختلف را به همراه مهمات با خود حمل کنند، طراحان تسلیحات به فکر تفنگی افتادند که در آن قابلیت های موجود را جمع کنند که در نهایت، نتیجه مطالعات آنها به ساخت تفنگ ام ۱۴ انجامید. نخستین کاربرد این تفنگ در یورش نیروهای آمریکایی به ویتنام بود، عملکرد ام ۱۴ فوق العاده اما اکثر سربازان از وزن زیاد آن گلایه داشتند.

9- اس.تی.جی ۴۴ (Strumgewehr 44) :

 

مشخصات فنی :

 

نوع : نیمه خودکار یا خودکار

 

کشور سازنده : آلمان

 

کالیبر :۷٫۹۲ *۳۳ میلیمتر

 

ظرفیت خشاب : ۳۰ تایی

 

تعداد شلیک : ۵۰۰ گلوله در دقیقه

 

ورماخت (Wehrmacht) یا همان ارتش آلمان در سال های ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۵، بعد از عملکرد ناموفق سلاح موزر (Mauser) در میادین جنگ، تصمیم به ساخت سلاح جدیدی گرفت. نام این سلاح جدید را نازی ها تفنگ تهاجمی (Strurmgewehr به زبان آلمانی( گذاشتند. علت محبوبیت این تفنگ، کم شدن قطر کالیبر آن و در نهایت افزایش برد موثر و کاهش  وزن مهماتی بود که سربازان مجبور بودند آنها را حمل کنند. قابلیت های این تفنگ آن قدر زیاد بود که نازی ها افسوس می خوردند که چرا زودتر آن را تولید نکردند. هرچند اس.تی.جی ۴۴ در سال ۱۹۴۴ یعنی یک سال پیش از پایان جنگ جهانی دوم به میدان جنگ آمد اما نقش موثر آن تا مدت ها در خاطره آلمانی ها باقی ماند.

8-اسپرینگفیلد (۱۹۰۳ Springfield) :

مشخصات فنی :

نوع : گلنگدن دستی

کشور سازنده : آمریکا

کالیبر : ۷٫۶۲*۶۳ میلیمتر

ظرفیت خشاب : ۵ تایی

تعداد شلیک : ۱۰ گلوله در دقیقه

در نبرد آمریکایی – اسپانیایی ، نیروهای آمریکایی به شدت از عملکرد ضعیف تفنگ های نروژی کرگ یورگنسان کلافه شده بودند، با قرض گرفتن فناوری تفنگ های آلمانی آن زمان به نام موزر، اسپرینگ فیلد را تولید کردند.

 

7-اشتایر آاوگ (Steyr AUG)

 

مشخصات فنی :

 

نوع : کاملا خودکار

 

کشور سازنده : اتریش

 

کالیبر : ۵٫۵۶ *۴۵ میلی متر

 

ظرفیت خشاب : ۳۰ و ۴۲ تایی

 

تعداد شلیک : ۶۵۰ گلوله در دقیقه

 

این تفنگ برای اولین بار توسط ارتش اتریش در سال ۱۹۷۷ معرفی شد. ظاهر این تفنگ شباهت زیادی به سلاح های فیلم های علمی تخیلی است.

6- ماوزر K98K (برنو)

 

مشخصات فنی :

 

نوع : گلنگدن دستی

 

کشور سازنده : آلمان

 

کالیبر : ۷٫۹۲ *۵۷ میلیمتر

 

ظرفیت خشاب : ۵ تایی

 

تعداد شلیک : ۱۰ تا ۱۵ گلوله در دقیقه

 

ماوزر K98K که در کشور ما به برنو معروف است برای نخستین بار در اواخر قرن نوزدهم میلادی معرفی شد. نسخه نهایی این تفنگ در طول جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت.

5-اف ان (FN FAL)

 

مشخصات فنی :

 

نوع : نیمه خودکار یا تمام خودکار

 

کشور سازنده : بلژیک

 

کالیبر : ۷٫۶۲*۵۱ میلی متر

 

ظرفیت خشاب : ۲۰ تایی

 

تعداد شلیک : ۶۵۰ تا ۷۰۰ گلوله در دقیقه

 

بلژیکی ها با الهام از اس تی جی ۴۴ نازی ها، این تفنگ را طراحی کردند. با تولید این اسلحه طولی نکشید که آن به یکی از سلاح های کلاسیک دوران جنگ سرد تبدیل شد و در بیش از ۵۰ کشور مورد استفاده قرار گرفت.

4-ام ۱ گرند (MGarand) :

مشخصات فنی :

نوع : نیمه خودکار

کشور سازنده : آمریکا

کالیبر :۷٫۶۲*۶۳ میلی متر

ظرفیت خشاب : ۸ تایی

تعداد شلیک: ۳۰ گلوله در دقیقه

با ساخت این اسلحه در سال ۱۹۳۶ در مدت زمان کوتاه این تفنگ به یکی از موفق ترین و محبوب ترین سلاح های دنیا تبدیل شد. ام ۱ اولین تفنگ موفق نیمه خودکار دنیا است که تا زمان بازنشستگی آن یعنی اوایل دهه ۶۰ میلادی بالغ بر ۶ و نیم میلیون از آن تولید شده است.

3-لی آنفیلد اس ام ال ای (Lee-Enfield SMLE)

مشخصات فنی :

نوع : گلنگدن دستی

کشور سازنده : انگستان

کالیبر: ۷٫۷*۵۶ میلی متر

ظرفیت خشاب : ۱۰ تایی

تعداد شلیک : ۱۵ تا ۲۰ گلوله در دقیقه

 این تفنگ از زمان آغاز جنگ جهانی اول تا سال ۱۹۵۶ در درگیری کانال سوئز به عنوان سلاح سازمانی ارتش پیاده نظام  انگلستان شناخته شده است. خشاب این تفنگ ظرفیت ۱۰ گلوله را در خود جا می داد و تا آن زمان تفنگی با این ظرفیت خشاب ساخته نشده بود.

2-ام ۱۶ (M16)

 

مشخصات فنی :

 

نوع : نیمه خودکار یا تمام خودکار

 

کشور سازنده : آمریکا

 

کالیبر: ۵٫۵۶*۴۵ میلی متر

 

ظرفیت خشاب : ۲۰ و ۳۰ تایی

 

تعداد شلیک : ۷۰۰ تا ۹۵۰ گلوله در دقیقه

 

 اگر چه مدتی طول کشید تا نواقص این اسلحه به طور کامل برطرف شوند، اما با ورود این  تفنگ به میادین جنگی در اوایل دهه شصت میلادی و اثبات قابلیت های آن، تحسین همه کارشناسان نظامی را برانگیخت.

1-آ کا ۴۷ (AK 47)

 

مشخصات فنی :

 

نوع : خودکار یا تمام خودکار

 

کشور سازنده : اتحاد جماهیر شوروی

 

کالیبر : ۷٫۶۲*۳۹ میلی متر

 

ظرفیت خشاب : ۳۰ تایی

 

تعداد شلیک : ۶۰۰ گلوله در دقیقه

 

 آ کا ۴۷ با رکورد تولید بیش از ۷۵ میلیون قبضه در سراسر جهان به یکی از اسطوره های جنگ افزار تبدیل شده است. این تفنگ علاوه بر این که طراحی ساده دارد از قیمت پایین هم برخوردار است. 

نوشته شده توسط محمدرسول در چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 21:15 موضوع | لینک ثابت


                                     بقیه در ادامه مطلب

 سلاح اول، تفنگی از کشور صربستان به نام پیکان سیاه است که بنا بر اظهار نظر کارشناسان این سلاح نیز در زمره دقیق ترین و نیرومندترین سلاح های تک تیرانداز کالبیر بزرگ در جهان قرار می گیرد. این سلاح با مکانیزم گلنگدنی و با یک خشاب ۵ تیر با گلوله های ۱۰۸*۱۲٫۷ میلی متر مسلح می شود و وزن آن ۱۶ کیلوگرم است. این سلاح نیز در درگیری های کوزوو و جمهوری مقدونیه در بدترین شرایط آب و هوایی حضور داشته و توانسته است رضایت تک تیراندازان را به خود جلب کند. این سلاح به کشورهای اندونزی ،اردن، سریلانکا، مقدونیه و گرجستان نیز صادر شده است.

معرفی 4 اسلحه ی برتر تک تیرانداز درجهان.
—————————————————————————————————————————————————————
سلاح روسی KSVK نیز پاسخ روسها به نیاز نیروهای مسلح روسیه برای یک سلاح با کالیبر ۱۲٫۷ میلی متری می باشد.اما نکته قابل توجه در این سلاح به کارگیری مکانیزم “بولپاپ” یا به عبارت دیگر ، قرار دادن خشاب در پشت قبضه سلاح می باشد. این عمل باعث می شود تا طول و وزن سلاح کاهش یابد. طول این سلاح ۱۴۰۰ میلی متر و وزن آن با دوربین و متعلقات ۱۲ کیلوگرم بوده و از مکانیزم گلنگدنی استفاده کرده و دارای یک خشاب ۵ تیر است. این سلاح درنبردهای منطقه چچن توسط نیروهای ویژه ارتش روسیه استفاده شده است.

معرفی 4 اسلحه ی برتر تک تیرانداز درجهان

———————————————————————————————————————————————————————-

سلاح اتریشی HS.50 نیز از جمله دقیق ترین سلاح های تک تیرانداز کالیبر ۱۲٫۷ در دنیا می باشد. لوله این سلاح با روش چکش کاری سرد تولید شده و از دقت بالایی در بردهای بالای ۱۵۰۰ متر برخورداراست. این سلاح در مدل اصلی فاقد خشاب بوده و هر گلوله بایستی منفردا به داخل لوله سلاح قرار داده شود. این عمل تا حدودی باعث کاهش وزن سلاح شده و وزن آن را به ۱۲٫۴ کیلوگرم کاهش داده است. البته در یک مدل دیگر از این سلاح خشاب های ۵ تیر نیز قابل استفاده می باشد. بنابر گزارش منابع خارجی حمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۰۶ و به منظور مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر ۸۰۰ قبضه از این سلاح ها را از اتریش خریداری کرده است.

معرفی 4 اسلحه ی برتر تک تیرانداز درجهان

———————————————————————————————————————————————————————
سلاح آمریکای TAC 50 ساخت شرکت آمریکایی مک میلان با کالیبر ۹۹*۱۲٫۷ میلی متر و مکانیزم گلنگدنی یکی از سلاح های معروف و رکورد دار در این دسته از سلاح ها می باشد. در سال ۲۰۰۲ میلادی و در افغانستان این سلاح توانست یک نفر از شبه نظامیان طالبان را در فاصله ۲۴۳۰ متری هدف قرار دهد.
معرفی 4 اسلحه ی برتر تک تیرانداز درجهان
این سلاح با یک خشاب ۵ تیر مسلح شده و دارای برد موثری نزدیک به ۱۶۰۰ متر بوده و تاکنون به ترکیه، کانادا و رژیم صهیونیستی صادر شده است.


 

نوشته شده توسط محمدرسول در چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 21:12 موضوع | لینک ثابت


Keyboard

چه كسي برنده شد؟

Communication Board

كاميون كي شن ها رو برد؟

Morphine

بايد بيشتر فين كني.

MissCall

دختر نا بالغ را گويند.

Freezer

حرف مفت

Already

گند زدي به همش رفت.

Suspicious

به لهجه اصفهاني: ساس از بقيه ي حشرات جلو تر است.

Johnny Depp

قاتل افسرده

Acer

اي آقا!

Welcome

دهن لق

Manual

من و بقيه

Large Space

به گويش اصفهاني: پس بزرگ است.

Accessible

عكس سيبيل

Refer

فر كردن مجدد مو

See you later

لات تر به نظر مياي!

Good Setting

آن سه چيزِ نيك را گويند: گفتار نيك - كردار نيك -پندار نيك.

Piece of a man who owns a locker

مرتيكه لاكردار!

Above Border

فرامرز


 

نوشته شده توسط محمدرسول در چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ساعت 20:58 موضوع | لینک ثابت